Zawody na kanale węgorzewskim

22.07.2018r.

W niedzielę 22 lipca po raz drugi wspólnie z Kołem PZW Węgorzewo zorganizowaliśmy zawody spławikowe na kanale węgorzewskim. Były to trzecie zawody ciernikowe, które to liczyły się do klasyfikacji punktowej wyłaniające mistrza klubu na 2018 rok.

Na liście startowej widniało 44 zawodników seniorów, oraz kilku młodych adeptów wędkarstwa mający swój oddzielny sektor.

Warunki jakie zastaliśmy w tym roku na łowisku były z goła inne niż w ubiegłym roku. Poprzednio padał cały dzień deszcz i ryb było jak na lekarstwo. Tym razem pogoda dopisała, spiekota oraz jachty i statki pływające kanałem nie jednemu dało w kość.

Ryb było sporo, na otworku jak i w środku, można było łowić blisko ukleje, batem czy też tyczką na środku kanału płotki i leszczyki, czy też odległościówką pod drugim brzegiem.

Pierwszy sektor Kolega Marek Kobuszewski wygrał łowiąc batem ładne płocie i tym samym zajął ogólnie drugie miejsce w zawodach. Drugi sektor zdobył Ryszard Bureta odławiając tyczką średnią płotkę, co dało trzecie miejsce. W ostatnim  sektorze łowiąc pierwszą godzinę ukleje, a potem do końca małe leszczyki odległościówką zdobyłem jedynkę sektorową i z wagą 11.810 pkt. wygrałem całe zawody.

Po całym wyczerpującym, upalnym dniu zebraliśmy się w restauracji nad kanałem i po przepysznym obiedzie była chwila uhonorowania pierwszej szóstki spośród zawodników.

Szczególne podziękowania za ufundowanie pięknych pucharów przez Burmistrza Węgorzewa, oraz dla Gospodarstwa Rybackiego PZW Suwałki za cztery dorodne wędzone węgorze.